2000 муміфікованих баранів знайшли у храмі Рамсеса II
Археологічна місія з Нью-Йоркського університету, що працює в Єгипті, при проведенні розвідок у храмі фараона Рамсеса II в Абідосі виявила величезну колекцію муміфікованих тварин.
Виявлений археологами “звіринець” із тисяч муміфікованих тварин є раніше невідомими свідченнями культового поклоніння, що розтяглося на цілі століття.
За словами Мостафи Вазірі, генерального секретаря Вищої ради старожитностей Єгипту, у храмі було виявлено безліч муміфікованих собак, диких кіз, корів, газелів та мангустів. Але найбільшою знахідкою стали близько 2000 муміфікованих голів баранів. Мумії датуються періодом правління династії Птолемеїв.
Це означає, що в храм вони потрапили приблизно через тисячу років після смерті фараона Рамсеса II (1303-1213 рр. до н.е.), тобто після тисячоліття стародавні єгиптяни шанували одного зі своїх найбільших правителів. Глава дослідницької місії Самех Іскандер зазначив, що велика кількість муміфікованих баранів вказує, ймовірно, на культ, пов’язаний з цими тваринами. А самі тварини були дарами богам.
Знахідку вчені називають безпрецедентною, оскільки раніше свідчень культу археологи не знаходили. Можливо, така практика існувала лише в Абідосі і лише в період правління династії Птолемеїв. Додамо, що муміфіковані останки тварин знайшли в північній частині храму, в нещодавно виявлених приміщеннях. Деякі мумії все ще залишаються у лляній обгортці.
Крім того, археологічна місія виявила низку статуй, папірусів, залишки стародавніх дерев, шкіряний одяг та взуття, а також велику палацову споруду незвичайного архітектурного планування, товщина стін якої становить близько п’яти метрів. Ця будівля, подібних до якої в Абідосі раніше також не знаходили, датується кінцем Шостої династії (близько 2181 р. до н.е.).