Лікування одного хворого на covid-19: скільки коштує в Україні

У середньому держава оплачує за один випадок лікування COVID-19 в стаціонарі понад 20 тисяч гривень. Національна служба здоров’я України пояснила, які послуги є безоплатними та в якому випадку їх можна отримати.

“Розрахунково в середньому держава оплачує за один випадок лікування в стаціонарі понад 20 тис. грн. Але підкреслюю, це – середня розрахункова вартість. Це означає, що є пацієнти, на яких витрачається у 2-3 рази більше коштів, а є ті, на яких витрачається менше. Все залежить від стану, в якому перебуває пацієнт”, – повідомила представниця пресцентру НСЗУ Христина Петрик.

В безоплатний пакет послуг лікування пацієнтів із COVID-19 входить: тестування на COVID-19; лабораторні та інструментальні дослідження; медична допомога відповідно до галузевих стандартів; киснева підтримка, інтенсивна терапія та підключення до ШВЛ або ЕКМО за необхідності; медикаментозна терапія та знеболення за потреби; консультації лікарів інших спеціальностей.

“Усі ліки, передбачені національним протоколом лікування COVID-19, входять до тарифу, за яким НСЗУ оплачує послуги медичних закладів. Тому лікування пацієнтів є безоплатним”, – повідомили у НСЗУ.

До груп ризику щодо розвитку ускладнень відносяться люди, які мають: тяжкі хронічні захворювання легень і серцево-судинної системи; ниркову недостатність; імуносупресивні стани (первинний і вторинний імунодефіцити); тяжкі алергічні захворювання або стани; цереброваскулярні захворювання в стадії декомпенсації; аутоімунні та онкологічні захворювання.

Станом на ранок 17 жовтня в Україні зафіксовано 293 641 випадків коронавірусу, з них 6410 — за останню добу.

Голова ВООЗ в Україні Ярно Хабіхт вважає, що ситуація може погіршитися і прогнозує в країні до 9 тисяч нових випадків COVID-19 щодня.

Також Хабіхт заявив, що вакцину від COVID-19 не варто чекати раніше другої половини 2021 року.

Степанов заявив, що наразі вже є чітко визначені пріоритетні групи населення, яким будуть робити щеплення від COVID-19.

Головна наукова співробітниця Всесвітньої організації охорони здоров’я Сумья Свамінатан заявила, що здоровим молодим людям, імовірно, доведеться почекати вакцину від COVID-19 до 2022 року.

Степанов заявив, що МОЗ кілька тижнів опрацьовує питання щодо розгортання мобільних шпиталів, зокрема у спортивних закладах, але цей процес ще не розпочався.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *