Новий Трудовий кодекс можуть прийняти в Україні
В Верховній Раді зареєстровано наразі два проекти нового Трудового кодексу на заміну чинному КЗпП. Ще один документ готує Кабмін.
Трудове законодавство виникло, щоб захищати слабшу сторону трудових відносин — працівника. Вважається, що для досягнення справжньої рівності працівник має бути захищений трохи, ніж роботодавець. Законодавство не має прагнути до повної формальної рівності, воно завжди має усвідомлювати вразливість однієї зі сторін, – розповів в ефірі Громадське радіо юрист Віталій Дудін.
За його словами, на жаль, той закон про працю, який зараз курсує в експертних колах, передбачає повний “демонтаж” багатьох гарантій і якраз передбачає формальну рівність між працівником і роботодавцем.
Можливо, хтось здивується, але процедура звільнення в Україні зараз ліберальніша, ніж у 21- й державі ЄС. Тобто ми вже перебуваємо у цій європейській традиції та ми повинні були розвиватись якимось еволюційним шляхом. Якщо ухвалять новий закон, наймані працівники будуть заздрити кур’єрам Glovo, які не мають якихось чітких гарантій від звільнення. На жаль, закон про працю не передбачає чітких підстав для звільнення і фактично, це цивільний договір, але він буде називатися трудовим, – зазначив єксперт.