Подати на карту побиту в Польщі зможуть біженці з України
Українським біженцям планують дозволити подавати документи на карту побиту з квітня 2023 року. Причому до процедури внесені значні зміни, а податися зможуть не всі.
Громадяни України, що в’їхали до Польщі з 24 лютого 2022 року зможуть подати документи на карту побиту від квітня цього року. Така можливість буде доступна тільки 3-ом категоріям: які працюють, мають власну фірму або є висококваліфікованим спеціалістом (Blue Card), про це розповів порталу inPoland.net.pl директор департаменту міграційного права UdSC Міхал Блешиньскі (Michał Błeszyński).
Оновлення закону про допомогу громадянам України відкриває шлях для поступового початку прийому документів на карту побиту. Спочатку дозволять подаватися окремим категоріям громадян.
Важливий нюанс – такі особи йтимуть за іншою процедурою. Наприклад не буде обов’язку особисто з’являтися в установі. Відбитки пальців мають братися з реєстру PESEL UKR та додаватися до системи Pobyt. Відповідно на початковому етапі таке рішення має прискорити розгляд справи. Якщо з якоїсь технічної причини відбитки пальців не вдасться переказати до телеінформаційної системи Pobyt іноземця мають викликати до воєводського управління.
Не братиметься під увагу і термін в’їзду до Польщі тому, що поняття про славнозвісні “9 місяців після в’їзду” викреслено з закону.
Як поінформував портал inPoland.net.pl керівник UdSC Ярослав Шайнер, ще цього року очікуються, що іноземці зможуть підписувати заявку на отримання дозволу на перебування за допомогою платформи Profil Zaufany. Є сумніви щодо того, чи вдасться технічно реалізувати це до 1 квітня, хоч цим вже займається Міністерство цифровізації. Є багато технічних складнощів, і більша ймовірність, що це реалізується у 2-му кварталі 2023 року.
Додамо, що українці, які не працюватимуть або займатимуться господарською діяльністю не муситимуть легалізувати своє перебування в Польщі. Як і раніше, вони легально перебуватимуть щонайменше до 23 серпня 2023 року. А влада вже заявила, що далі продовжить цей термін незалежно чи завершиться війна в Україні, чи ні. Також вони можуть користуватися з додатку diia.pl.
Українці, які не працюватимуть або займатимуться господарською діяльністю не муситимуть легалізувати своє перебування в Польщі.
Нагадаємо, що українським біженцям заборонили подавати на карту побиту. Спершу говорилося про 9 місяців з моменту їх в’їзду. У грудні UdSC повідомило, що всі подані заявки біженцями на отримання карти побиту будуть анульовані, хоча на той момент не було жодної законодавчої бази для такого рішення.
Оцінюється, що близько 1,4 млн. біженців з України планують подати документи на карту побиту. За весь 2022 рік іноземцями в Польщі було подано рекордні 679 тисяч заяв на отримання карт побиту.