Допоможе Україні відкрити новий кліматичний фонд Світовий банк
Світовий банк допомагатиме Україні створити Український кліматичний фонд. Сторони вже домовилися про співпрацю в проектах з екополітики.
Про це повідомляє Міндовкілля за підсумками онлайн-зустрічі з представниками Світового банку у справах країн Східної Європи.
Міністр охорони довкілля і природних ресурсів Роман Абрамовський зазначив, що Фонд стане новим фінансовим інститутом, який буде співфінансувати програми із декарбонізації і модернізації.
Україна вже встигла виконати кілька завдань з екологічної політики. У відомстві відзвітували про запуск інвентаризації лісів, продажу 100% ділової деревини через відкриті аукціони і розробленої стратегії управління лісами до 2035 року.
У Світовому банку відзначили, що будуть розглянуто низку напрямків співпраці. Пріоритетними поки є кліматичні фінанси, лісове господарство, управління відходами, запобігання промислового забруднення і розвиток біорізноманіття.
Україна і Світовий Банк готують стратегію партнерства, яка буде складатися з коротко- і довгострокових проєктів на наступні 5 років за цими напрямками. Також сторони будуть працювати над розвитком і проведенням інституційної реформи лісового господарства. Крім того, Світовий банк допоможе Україні створити Український кліматичний фонд.
Сторони домовилися співпрацювати в підготовці аналітичного звіту про кліматичні цілі і розвиток економіки. Цей документ, відзначили в Міндовкілля, стане ґрунтовним дослідженням ефекту від впровадження кліматоохоронних заходів на економічний розвиток країн.
Раніше вчені опублікували результати нового дослідження, вказавши, які країни постраждають від глобальних змін клімату найбільше. Наслідки будуть значними у регіонах, які виробляють менше промислових викидів.
Через кліматичні зміни через 50-100 років Україну чекає не середземноморське тепло – встановиться посушлива континентальна погода, як в Австралії.
У липні 2021 року переважна більшість (84%) українців були переконані, що на наших очах на планеті відбувається глобальна зміна клімату. Не згоден з цим тільки кожен десятий (11%) житель України, а ще 5% – не визначились.