Утеплення дерев’яного будинку: нові технології

Хоч дерево саме по собі є непоганим теплоізоляційним матеріалом, в даний час значного поширення набуло використання при зведенні і обробці котеджів високотехнологічних матеріалів і технологій – своєрідний синтез натурального і штучного. Так, практично жоден будинок не обходиться без штучних утеплювачів, в списку яких широко відомий пінопласт займає вже далеко не перший рядок.

Першочерговим завданням при утепленні дерев’яного будинку є осушення його стін. В силу того, що дерево досить швидко вбирає вологу, в сирому кліматі або ж при сирій погоді його теплоізоляційні властивості помітно погіршуються. Щоб уникнути цього, в структурі своєрідного стінового пирога, між вітрозахисним шаром і безпосередньо каркасною частиною вшивається пароізоляційний матеріал, що відводить велику частину вологи від дерев’яних елементів. Крім того, помітно підвищує вологостійкість дерева його фарбування: регулярно оновлюваний шар масляного барвника або ж простої морилки дозволяє відсунути поріг гниття на довгі роки.

Крім утеплення стін дбайливий господар дерев’яного будинку також повинен подумати і про утеплення підлоги і стелі. Підлога утеплюється все тією ж пароізоляційною плівкою, пінополістиролом, базальтовою ватою. Мінеральна вата – універсальний утеплювач, який підходить у рівній мірі для обшивки підлоги, стін та інших поверхонь. Також дуже популярним є облаштування у дерев’яному будинку подвійної підлоги, що дозволяє позбутися від відкритих щілин і, як наслідок, протягів. Стеля утеплюється плитами пінопласту, ДСП, стружкою і іншими екологічними утеплювачами.

Утеплення дерев’яного будинку – комплексний захід, несерйозне відношення хоч до одного елементу якого може привести до сумних наслідків: холодної підлоги, протягів та гниття. Грамотно утеплити будинок може лише фахівець, що, втім, аж ніяк не виключає можливість самостійного проведення подібної процедури.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *