Свіжа соціологія: хто з партій проходить у Верховну Раду

На позачергових виборах у Верховну Раду до парламенту наразі мають шанс потрапити п’ять партій: “Слуга народу”, “Опозиційна платформа – За життя”, “Європейська солідарність”, “Батьківщина” та “Голос”.

Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології за період з 26 травня по 7 червня.

Так, за президентську партію “Слуга народу” готові проголосувати 48,5% опитаних українців, які визначились з вибором.

Ще 11,8% респондентів висловили бажання проголосувати за політсилу “Опозиційна платформа – “За Життя”, 8,1% – за партію “Блок Петра Порошенка “Солідарність” (“Європейська солідарність” – ред), 7,8% – за партію “Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина” та 5,6% – за партію “Голос”.

Серед партій, які поки не долають необхідний 5% бар’єр опинилися “Сила і честь”, за яку готові проголосувати 3,8% респондентів, Радикальна партія Олега Ляшка – 2,9%, ВО “Свобода” – 1,9% та “Громадянська позиція” – 1,8%.

За інші вісім партій висловили бажання проголосувати менше ніж 1% виборців.

Зокрема, за партію “Опозиційний блок” – 0,9%, “Наші” – 0,7%, “Відродження” – 0,6%, “Обєднання “Самопоміч” – 0,6%, “Українська стратегія” – 0,5%, “Національний корпус” – 0,4%.

За інші партії готові проголосувати загалом 3,6%.

Повідомляється, що опитування було проведене методом особистого інтерв’ю.

Було опитано 2021 респондента, що мешкають у 110 населених пунктах усіх регіонів України (крім АР Крим) за 4-х ступеневою стохастичною вибіркою, що репрезентативна для населення України віком від 18 років.

У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою.

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і за дизайн–ефекту 1,5) не перевищує: 3,3% для показників близьких до 50%, 2,8% — для показників близьких до 25%, 2,0% — для показників близьких до 10%, 1,4% — для показників близьких до 5%.

За даними же, роллінгового дослідження, проведеного Центром “Соціальний моніторинг” і Українським інститутом соціальних досліджень ім.А.Яременко, до Ради проходять чотири партії, ще три – на межі.

Зазначається, що “Слугу народу” готові підтримати 43,1% респондентів серед тих, хто визначився, і буде голосувати, “Опозиційну платформу – За життя” – 11,7%, “Європейську солідарність” – 9,2%, ВО “Батьківщина” – 9,1% опитаних.

Повідомляється, що з урахуванням похибки вибірки також мають шанси подолати 5% бар’єр партія “Голос”, за яку готові проголосувати 4,9% опитаних, партія “Сила і честь” – 4,7% і “Громадянська позиція – 3,6%.

При цьому за представлену нині в парламенті фракцією Радикальну партію Олега Ляшка проголосувало б 2,2% опитаних, за “Об’єднання “Самопоміч” – 1,9%, ВО “Свобода” і “Опозиційний блок – Партію миру і розвитку” – по 1,7%, “Громадянську платформу Надії Савченко” – 1,2%, “Національний корпус” – 1% респондентів, які визначилися зі своїм вибором.

Решта партій набрали б менше 1% голосів опитаних.

Повідомляється, що ролінгове дослідження передбачає проведення установчого опитування і періодичних (поволнових) оновлень бази даних опитування шляхом заміни частини анкет на більш нові.

Хвиля ролінгу – часовий проміжок збору нових даних для оновлення бази. Кожна хвиля реалізується на однакових за своїми параметрами вибірках респондентів, при цьому самі респонденти у вибірці щоразу нові. Вибірка кожної хвилі роллінгу є зменшеною копією загальної вибірки.

В ході установчого опитування 15-19 травня було опитано 2 тис 121 респондент віком від 18 років з 24 областей та Києва, вибірка репрезентативна за статтю, віком і типом населених пунктів. Помилка вибірки 1,2-2,2%.

Під час першої хвилі роллінга 24-31 травня було замінено 250 анкет. Під час другої хвилі 1-7 червня було опитано 1670 респондентів по всій Україні (замінено 1000 анкет). Помилка вибірки не перевищує 2,2%.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *